güncel      ÜNİVERSİTE      İLÇELER      Çanakkale Haberleri      KENT YAŞAM      YEREL SİYASET      KULİS HABERLERİ      Magazin   
Flaş Haber : Kepez Belediyesi İşçi Ölümüyle İlgili Neden Susuyor ?
 
Ana Sayfa > İLÇELER

OPET’ten Etno-Köy Çıplak’ta eğitimlerini tamamlayan köy halkına sertifika töreni
03 Kasım 2021
OPET’ten Etno-Köy Çıplak’ta eğitimlerini tamamlayan köy halkına sertifika töreni
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%
Troya’nın keşfinin başlangıç noktası sayılan Çıplak Köyü’nün OPET tarafından Etno-köye dönüşümü sürecinde düzenlenen eğitim programına katılan kursiyerlere sertifikaları; Çanakkale Valisi İlhami Aktaş, Çanakkale Savaşları Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir ve OPET Yönetim Kurulu Kurucu Üyesi Nurten Öztürk’ün katılımıyla düzenlenen törenle verildi.
 
 
Çanakkale Gelibolu Yarımadası’nda “Tarihe Saygı Projesi” ile 15 yıldan bu yana çalışmalarını sürdüren OPET, Troya bölgesindeki Tevfikiye Köyü’nden sonra Çıplak Köyü’nde de çalışmalarını tamamladı. Çıplak Köyü’nün Etno-köy’e dönüşümü sürecinde fiziki uygulamaların dışında OPET tarafından Çanakkale Halk Eğitimi Merkezi işbirliği ile  köy halkının sosyo- ekonomik gelişimini artırmaya yönelik olarak kişisel gelişim ve farklı branşlarda meslek edindirmeye yönelik detaylı bir kurs programı düzenlendi. Düzenlenen eğitim programını bitiren kursiyerlere sertifikaları ise 2 Kasım 2021’de Etno-köy Çıplak Toplantı Salonu’nda düzenlenen törenle verildi. Sertifika törenine Çanakkale Valisi İlhami Aktaş, Çanakkale Savaşları Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir ve OPET Yönetim Kurulu Kurucu Üyesi Nurten Öztürk katıldı. 1320 saati bulan eğitimler sonucunda 75 kişi sertifikalarını alırken yapılan çalışmalar ile Çıplak’ın yepyeni bir köye dönüştüğünü dile getirerek OPET’e teşekkürlerini sundular.
 
VALİ AKTAŞ: “ARKEO-KÖY VE ETNO-KÖY, KÜLTÜR MİRASIMIZI KALKINMANIN İTİCİ GÜCÜ KILAN MODEL BİR GELECEK PROJESİDİR”
 
Kursiyerlere sertifikalarını takdim eden Çanakkale Valisi İlhami Aktaş yaptığı konuşmada “Çanakkale’ye olan desteğini hiçbir zaman esirgemeyen OPET ile valiliğimiz arasında gerçekleştirilen “Troya projesi-Troya tarihi milli parkı rehabilitasyon çalışmaları protokolü”yle tarihi, mitolojik, kültürel ve doğal güzellikleri ile öne çıkan Tevfikiye köyünde fiziksel ve sosyal büyük bir değişim yaşanmıştır. Tevfikiye köyü, rehabilitasyon ve yenileme çalışmaları sonrası tarihi ve mitolojik bir kimlik kazanarak Arkeo-köye dönüştürülmüş ve bölgeye gelen yerli ve yabancı ziyaretçilere en iyi hizmeti verebilecek duruma getirilmiştir. Yapılan tüm bu çalışmaların ardından Anadolu geleneğinin kültür mirasını temsil eden tüm katmanlara dair dokular, ögeler barındıran Çıplak köyümüz Etno-köye dönüştürülerek proje kapsamında köyümüze farklı bir kimlik kazandırılmış, Fiziki düzenlemelerin yanı sıra proje kapsamında Çanakkale Halk Eğitimi Merkezi işbirliği ile halkımıza eğitimler verilmiştir. Yapılan bu çalışmaların sonucunda bölgemizin var olan turizm potansiyeline önemli bir katkı daha sağlanmıştır. Arkeo-köy ve Etno-köy, kırsal kültür ve yerel mirasın odağında olduğu bir yerel kalkınma ve kültür turizmi projesi, paylaştıkça zenginleşen çok katmanlı kültür mirasımızı kalkınmanın itici gücü kılan model bir gelecek projesidir” diye konuştu.
 
ÖZTÜRK: “ETNO-KÖY; TÜRKIYE’DE MÜZE, ÖREN YERI VE KÜLTÜRÜ ILE HÂLÂ YAŞAYAN KÖYLERI BIR ARAYA GETIREN TEK PROJE”
 
Tören öncesinde köyü gezen ve çalışmaları yerinde inceleyen OPET Yönetim Kurulu Kurucu Üyesi Nurten Öztürk, Arkeoloi Evi ve Yerel Tarih Evi’ni ziyaret ederken, köydeki zeytin kırma etkinliğine de katıldı. Öztürk köydeki dönüşüme ilişkin şu bilgileri verdi: “OPET olarak Gelibolu Yarımadası’nın doğal dokusunu koruyarak, çağdaş bir görünüme kavuşması için 2006 yılında başlattığımız “Tarihe Saygı Projesi” kapsamında Çanakkale Savaşları’nın geçtiği Eceabat bölgesindeki rehabilitasyon çalışmalarının ardından “2018 Troya Yılı”nda; Troya Ören Yeri’ne en yakın yerleşim yeri olan Tevfikiye Köyü’nü Arkeo-köye dönüştürdük. Şimdi de Troya Bölgesi’ndeki Çıplak Köyü’ne kimlik kazandırarak Etno-köy haline getirdik. Anadolu’nun farklı tarihsel ve kültürel katmanlarını yansıtan Çıplak Köyü’nde yürüttüğümüz çalışmaların ana eksenini; insan yapımı kültürel öğeleri ele alan bir bilim dalı olan etnografya kelimesinden türetilmiş “etno-köy” kavramı oluşturdu. Etno-köy projesi Türkiye’de müze, ören yeri ve kültürü- tarihi ile hâlâ yaşayan köyleri bir araya getiren tek proje. Çıplak Köyü Troya bölgesinin kültür mirasının zenginliklerinden ilham alarak kurgulanmış konseptlerle yenilendi, değişti ve dönüştü. Köylülerimizin aktif katılımıyla hayata geçirilen Çıplak Etno-Köy uygulamaları ile bölgenin temsil ettiği değerleri bu toprakların insanlarının kırsal mirasıyla birleştirerek yaygınlaştırmayı, yaşatarak ve paylaşarak zenginleştirmeyi hedefledik.”
 
SON TROYALILAR PANELDE BULUŞTU
 
Sertifika töreninin ardından OPET Yönetim Kurulu Kurucu Üyesi Nurten Öztürk, Troya Kazı Başkanı Rüstem Aslan ve Troya Müzesi Müdürü Rıdvan Gölcük; Troya Müzesi’nde  yer alan ve Opet Tarihe Saygı Projesi’nin 15 yıllık serüvenini anlatan Paylaştıkça Çoğalan Zenginlik Sergisi’ni gezdiler. Ardından yine Troya Müzesi’nde düzenlenen “Arkeoköy Tevfikiye ve Etnoköy Çıplak Tarihe Saygı Projesi Deneyimi Üzerine” isimli panelde Tevfikiye ve Çıplak Köy halkı ile buluştular Troya Müzesi’nde devam eden sergi kapsamında düzenli olarak gerçekleştirilen sohbetlerden biri olan panelde OPET ile Troya Bölgesi’nde yaşanan değişim derinlemesine konuşuldu. Troya Müzesi’nde sanatseverlerle buluşan “Paylaştıkça Çoğalan Zenginlik!” sergisinde bin yıllardır destanların yazıldığı, en dramatik savaşların yaşandığı, her seferinde yeniden barışın ve umudun yeşerdiği Çanakkale topraklarında hayata geçirilen fiziksel ve toplumsal dönüşüm tüm yönleriyle ele alınıyor. Sergi kapsamında, Çanakkale tarihini ve Troya arkeolojisini, bölgede yaşayanların anı ve deneyimleri üzerinden ele alan canlı söyleşiler, bölgede hâlâ yaşayan ve kökleri Troya’ya uzanan geleneksel üretim tekniklerine dair sunumlar üç aya yayılan bir takvimde hayata geçiriliyor. Sergi kapsamında düzenlenen “Çarşamba Sohbetleri” ile Çıplak ve Tevfikiye’nin “etno-köy” ve “arkeo-köy”e dönüşümü proje ortaklarının yanı sıra halkın deneyimleri ile anlatılıyor.
 
ETNO-KÖY ÇIPLAK HAKKINDA
Çıplak Köyü, Troya’nın keşfinde başlangıç noktası olarak kabul ediliyor. Osmanlı döneminden ve Cumhuriyetin kurulduğu ilk yıllardan izler taşıyan Çıplak Köyü’nde, arkeoloji biliminin de başlangıcı kabul edilen Troya kazıları süresince 17’nci yüzyıldan itibaren Schliemann ile başlayan arkeoloji çalışmaları ve ardından gelen seyyah ve arkeologların Çıplak Köyü ile olan ilişkisini vurguladık. Schliemann’ın kazı yaptığı dönem kaldığı evin bu köyde olması, köy halkının neredeyse tamamının Troya kazılarına katılması gibi özellikleri Etno-köy Çıplak’ı arkeoloji tarihi açısından da önemli bir konuma getiriyor. Geleneksel tarımın izlerinin bulunabildiği Çıplak Köyü’nde ziyaretçilere köy tarihçesi özgün motiflerle aktarılıyor.
 
Çanakkale Savaşları ile Troya Savaşı’nı kültürel birikimler ışığında ele alan OPET Tarihe Saygı Projesi, tarihi ve kültürel zenginliklerin paylaşarak çoğalacağı bilincini yerleştirmeyi hedefliyor. Proje 2006 yılında, kültür mirasımızın çok katmanlı izlerini barındıran Çanakkale’de, Gelibolu yarımadasında başladı. Topraklarımızın taşıdığı zenginliklerin korunarak gelecek kuşaklara aktarılması, ulusal ve uluslararası düzeyde tanıtılması hedefiyle hem fiziksel bir yenilenmeyi hem de toplumsal dönüşümü bir arada ele alan, yenilikçi bir sosyal sorumluluk anlayışıyla hayata geçirildi. Ekonomik, sosyal ve kültürel yönden çok katmanlı bir gelişim için bölge sakinlerini, resmi kurumları ve sivil organizasyonları karar alma süreçlerine dahil edip kültür mirasımız etrafında birleştirerek, işbirliği, paylaşım ve kalkınma odaklı özgün bir model oluşturuldu.
 
 Yorum Yapın

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer İLÇELER Haberleri

Başlık Tarih
 
Bozcaada Kaymakamı ve Eşi Trafik Kazasında Yaralandı23 Ocak 2022
Biga'da kar yağışı etkili oldu22 Ocak 2022
Çanakkale'de Yabani hayvanların saldırısına uğrayan köpek tedavi altına alındı22 Ocak 2022
Bozcaada ve Gökçeada'ya Kar Yağışı Uyarısı 22 Ocak 2022
Çan ve Yenice’de Yoğun Kar Yağışı 22 Ocak 2022
Çanakkale Valiliği'nden Uyarı Çıkacak Vatandaşlarımız Dikkatine21 Ocak 2022
Biga Belediyesi yap işlet devret modeli ile Çavuşköy Mahallesi'nde kafeterya inşaatı yapımı ihalesine çıktı21 Ocak 2022
Terzialan Belediyesi 94 m² işyeri kiraya verecek21 Ocak 2022
Biga'da Karla Mücadele Toplantısı Yapıldı21 Ocak 2022
Ezine'de Dolu Yağışı21 Ocak 2022
Gelibolu Kaymakamı Bekir Abacı kan bağışı için çağrı yaptı21 Ocak 2022
Çanakkale’de trafik kazası: 4 yaralı21 Ocak 2022
Bozcaada'da Elektrik Kesintisi21 Ocak 2022
Gökçeada'da Elektrik Kesintisi 21 Ocak 2022
Ayvacık Belediyesi'nden öğrencilere karne hediyesi20 Ocak 2022
Vali Aktaş, Küçükkuyu Sahil Güvenlik Karakol Komutanlığını Ziyaret Etti20 Ocak 2022
Biga Kaymakamı Dolu’ya UEDAŞ Biga Müdürlüğü'nden Ziyaret20 Ocak 2022
Vali Aktaş, Gelibolu-Eceabat Yol Tünel Çalışmalarında İncelemelerde Bulundu20 Ocak 2022
Ayvacık Tepme Peyniri” Coğrafi İşaret Alma Çalışmaları Başladı20 Ocak 2022
Lapseki'de kurumlar arası voleybol turnuvasında Çardak Belediyesi şampiyon oldu20 Ocak 2022
Bigalı öğrenciler AB yolculuğu projesi kapsamında Romanya'ya gitti20 Ocak 2022
Ayvacık Elektrik Kesintisi20 Ocak 2022
Biga Kaymakamı; Mihrimah'ın Doğum Gününü Kutladı19 Ocak 2022
GELİBOLU İLÇESİ STRATEJİK PLANI “VİZYON BELİRLEME TOPLANTISI” YAPILDI19 Ocak 2022
GÖKÇEADA’DA DAMLA SAKIZI AĞACI YETİŞECEK19 Ocak 2022
Çan TKİ Operatörlü hidrolik ekskavatör kiralayacak19 Ocak 2022
Biga Gemikırıcı Köyü'nde 2.444 m² avlulu kerpiç ev satılık19 Ocak 2022
Çanakkale İl Özel İdaresi'nden İhale...19 Ocak 2022
Ezine Uluköy'de 50.883 m² tarla satılık19 Ocak 2022
Gökçeada ve Bozcaada'da hayat olumsuz etkileniyor19 Ocak 2022
Çanakkale'de zeytin çekirdekleri kalorifer yakıtı olarak kullanılıyor19 Ocak 2022
TOKİ İntepe Konutları ile İlgili Açıklama Yaptı19 Ocak 2022
Çanakkale, açıklarında 68 düzensiz göçmen kurtarıldı19 Ocak 2022
Gelibolu Kaymakamının Ziyaretleri...18 Ocak 2022
Ayvacık Belediyesi tarafından 3 adet iş yeri kiraya verilecek18 Ocak 2022
Gökçeada Kent Konseyi Seçimi Yapıldı 18 Ocak 2022
Gökçeada'da Kış Ortası Kuş Sayımı 18 Ocak 2022
Bozcaada'da Kiralık İş Makinası Aranıyor 18 Ocak 2022
Bozcaada'da Kışın Kiralık Ev Yok18 Ocak 2022
Süleyman Şah Türbesi'nin Mimarı Toprağa verildi 18 Ocak 2022
ÇTB'den Çan Ziyareti18 Ocak 2022
Ayvacık Belediyesi 1 İşçi Alacak18 Ocak 2022
Gelibolu Kaymakamının Okul Ziyaretleri Sürüyor 17 Ocak 2022
Gelibolu'da öğrencilere hayvan hakları anlatıldı17 Ocak 2022
Çanakkale İl Jandarma Komutanlığı'ndan Kaçak İçki ve Silah Operasyonu17 Ocak 2022
Çanakkale'de kaybolan kadın için arama çalışması başlatıldı17 Ocak 2022
Çan Esnaf Odası Yönetiminde Değişiklik Yok 16 Ocak 2022
Ayvacık Çamkabak'ta 2.716 Ocak 2022
Bozcaada ve Gökçeada’da hava ambulansı hizmeti tekrar sağlansın" çağrısı16 Ocak 2022
Biga Lokantacılar ve Köfteciler Esnaf Odası Genel Kurulu yapıldı15 Ocak 2022
Ezine'de Elektrik Kesintisi 15 Ocak 2022
Çan TKİ Veri işleme hizmeti Alacak14 Ocak 2022
Ayvacık Belediyesi tarafından 3 adet iş yeri kiraya verilecek14 Ocak 2022
Kıbrıs Gazisi Irgıt, Dualarla Son Yolculuğuna Uğurlandı14 Ocak 2022
Cumhuriyet Sevdalısı Öğretmen Yaşamını Yitirdi14 Ocak 2022
Ezine'de Elektrik Kesintisi14 Ocak 2022
Geyikli Belediyesi İşçi Alacak13 Ocak 2022
Yenice Belediyesi 9 İşçi Alacak13 Ocak 2022
Çan Belediyesi Ambalaj atıkları toplama, taşıma ve geri kazanım işi ihale edecek13 Ocak 2022
Eceabat'ta 10.078 m² tarım arazisi satılık13 Ocak 2022
Gelibolu Kaymakamı Okçuluk Milli Takım Oyuncusunu 13 Ocak 2022
Çanakkale SGK İl Müdürü'nden Bayramiç Kaymakamına Ziyaret 13 Ocak 2022
Çan'da Aralıksız 4 Dönem Belediye Başkanlığı Yapan..12 Ocak 2022
Gökçeada'dan İki Hasta Deniz Kuvvetleri Helikopteri İle Sevkedildi12 Ocak 2022
Bayramiç'te Elektrik Kesintisi12 Ocak 2022
GELİBOLU STRATEJİK PLANI (2022-2026) “TANITIM TOLANTISI”12 Ocak 2022
Biga'da Elektrik Kesintisi 12 Ocak 2022
Kilitbahir feribot seferleri yeniden başladı12 Ocak 2022
Ayvacık Orman Müdürlüğü Akaryakıt satın alınacak12 Ocak 2022
Çanakkale'de ekipler köy yollarının kardan kapanmaması için çalışıyor12 Ocak 2022
Gökçeada ve Bozcaada hatlarında yarın feribot seferi yapılmayacak11 Ocak 2022
MTN Enerji Çanakkale’de jeotermal kaynak arayacak 11 Ocak 2022
Yenice'de Elektrik Kesintisi11 Ocak 2022
Lapseki'de Elektrik Kesintisi11 Ocak 2022
Gelibolu'da Kolluk Gözetim Personeline Eğitim Verildi10 Ocak 2022
Çanakkale'deki kazada ölen sürücünün cenazesi defnedildi10 Ocak 2022
Çanakkale'de Kaçak Avcılara Gözaçtırılmıyor10 Ocak 2022
BİGA TSO’DA İŞÇİLİK MALİYETLERİNİN HESAPLANMASI 10 Ocak 2022
Biga'da Trafik Kazası 5 Kişi Yaşamını yitirdi VİDEOLU10 Ocak 2022
Çan'da ADD'den Etkinlik09 Ocak 2022
Ezine'de Elektrik Kesintisi09 Ocak 2022
Gelibolu'da Elektrik Kesintisi09 Ocak 2022
İtilaf Devletleri'ne bağlı güçlerin Gelibolu'dan tahliyelerinin 106. yılı09 Ocak 2022
Gökçeada Halk Eğitim Merkezinde ki Kursiyelerin Başarısı08 Ocak 2022
Gelibolu Kaymakamı Kalealtı ve Çokal Köylerinde İncelemelerde Bulundu08 Ocak 2022
Gökçeada'da Ta Fota Bayramı Kutlamaları 07 Ocak 2022
ÇAN’DA 116 KADIN SERAMİK İŞÇİSİ İŞBAŞI EĞİTİM PROGRAMINA BAŞLADI07 Ocak 2022
Küçükkuyu Belediyesi İşçi Alacak07 Ocak 2022
Yenice Kaymakamı Şöförler Odası Genel Kuruluna Katıldı07 Ocak 2022
2.Kolordu Komutanından Eceabat Kaymakamına Nezaket Ziyareti07 Ocak 2022
Ayvacık Fen Lisesinin W.C.E.P Başarısı07 Ocak 2022
GÖNÜL ELLERİ ÇARŞISI, BİGA'LI ÖĞRENCİLERİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜ07 Ocak 2022
CHP Biga Örgütü'nden Suç Duyurusu07 Ocak 2022
Çanakkale'deki uyuşturucu operasyonunda 2 tutuklama06 Ocak 2022
Bozcaada'da Elektrik Kesintisi 06 Ocak 2022
Çan CHP Örgütünde İstifa...06 Ocak 2022
Lapseki Cumhuriyet Mahallesi'nde 18.690 m² tarım arazisi satılık06 Ocak 2022
Biga Bezirganlar Köyü'nde 260 m² avlulu kargir ev satılıktır06 Ocak 2022
Gelibolu, Eceabat ve Gökçeada'ya Sağanak yağmur Uyarısı 06 Ocak 2022
Bigalı Mehmet Çavuş’un Gözünden Çanakkale Zaferi” Kısa Film Yarışması05 Ocak 2022
Gelibolu Kaymakamı Şehit Ailesini Ziyaret Etti05 Ocak 2022
Bozcaada ve Gökçeada feribot hatlarında yarın bazı seferler yapılamayacak05 Ocak 2022
ÇTB TARAFINDAN GELİBOLU ÜYE ZİYARETLERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ.05 Ocak 2022
VALİ İLHAMİ AKTAŞ ÖZEL BİGA ANAOKULUNU ZİYARET ETTİ05 Ocak 2022
Lapseki Şahinli'de ki Altın Madeninin Alan Büyütülmesine Karşı..05 Ocak 2022
Eceabat'ta ki Sağlık Birimlerine Ziyaret05 Ocak 2022
Yenice'de 6.809 m² tarla satılık05 Ocak 2022
Biga Bezirganlar Köyü'nde 260 m² avlulu kargir ev satılık05 Ocak 2022
Gökçeada ve Bozcaada'ya bazı feribot seferleri iptal05 Ocak 2022
Vali Aktaş, Çan İlçesi Hükümet Konağı Binası İnşaatını İnceledi04 Ocak 2022
RES İçin ÇED süreci başladı04 Ocak 2022
Kore Gazisi Osman ÜNVER, Dualarla Son Yolculuğuna Uğurlandı04 Ocak 2022
Vali Aktaş Şehit Kardeşini Ziyaret Etti 04 Ocak 2022
Vali Aktaş Biga'da 04 Ocak 2022
Yenice kaymakamı Göktaş'tan Ziyaret04 Ocak 2022
Yangın söndürme cihazları alınacak04 Ocak 2022
Lapseki'de Altın Madeni ÇED Gerginliği VİDEOLU04 Ocak 2022
Tohum Otizm Vakfı sınıf donanımı projesi kapsamında, 130. Özel Eğitim Sınıfı Çanakkale’de açıldı04 Ocak 2022
Gelibolu Kaymakamının Okul Ziyaretleri Sürüyor 04 Ocak 2022
Biga'da Konteyner Evlerin Vatandaşlara Teslimi Devam Ediyor 04 Ocak 2022
Biga Kaymakamı ; Okulları Ziyaret Ediyor04 Ocak 2022
Çanakkale'de gerçekleştirilen uyuşturucu operasyonunda 2 kişi tutuklandı03 Ocak 2022
Lapseki Dişbudak Köyü'nde 4.740m² tarım arazisi satılacaktır03 Ocak 2022
Bayramiç Belediyesi’ni Gururlandıran Ödül03 Ocak 2022
Lavanta Fidanları Toprakla Buluştu03 Ocak 2022
Lapseki Gelibolu Feribot Seferlerine Sis Engeli03 Ocak 2022
Çanakkale Boğazı transit gemi geçişlerine kapatıldı03 Ocak 2022
Lapseki'de Elektrik Kesintisi03 Ocak 2022
Lapseki'de çevre katliamının ayak sesleri03 Ocak 2022
Küçükkuyu Belediyesi büfe yeri kiraya verecek03 Ocak 2022
Orman emvali istif hizmeti alınacak03 Ocak 2022
Ayvacık'ta Elektrik Kesintisi02 Ocak 2022
Ezine'de Elektrik Kesintisi02 Ocak 2022
Bayramiç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Vefat Etti01 Ocak 2022
Ezine'de marketlerde fiyat ve etiket denetimi yapıldı31 Aralık 2021
Bayramiç'te motosikletle otomobilin çarpışması sonucu 2 kişi yaralandı31 Aralık 2021
Çanakkale İl Jandarmadan Yılbaşı Operasyonu 31 Aralık 2021
Gökçeada'da Çevreciler Kazandı. 31 Aralık 2021
Bayramiç Belediyesi Geçici İşçi Alacak31 Aralık 2021
Ayvacık Belediyesi Geçici İşçi Alacak31 Aralık 2021
Bozcaada'da alışverişler 10 yıldır naylon poşetsiz yapılıyor31 Aralık 2021
Ezine Belediyesi Prefabrik depo alacak30 Aralık 2021
Gelisolu'da Elektrik enerjisi satın alınacak30 Aralık 2021
Çanakkale'de şehitlik gezisine giden öğrenciler gıda zehirlenmesi yaşadı30 Aralık 2021
Bozcaada feribot hattında yarın bazı seferler yapılamayacak30 Aralık 2021
Gökçeada'da Av Yasağı Başladı30 Aralık 2021
Gelibolu Gazi Süleymanpaşa İlkOkuluna Ziyaret30 Aralık 2021
Bayramiç Belediyesi'nce 2 adet iş makinesi satılacak29 Aralık 2021
ÇANAKKALE TİCARET BORSASI ECEABAT'LI ÜYELERİ İLE BİRARAYA GELDİ.29 Aralık 2021
Gelibolu Kaymakamı Öğrencilerle Buluştu29 Aralık 2021
Biga Ayşe Doğan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencileri Tarihi Alan Gezisinde29 Aralık 2021
Enerji Verimliliği Semineri29 Aralık 2021
Ayvacık'ta Kovid Bir Can Daha Aldı29 Aralık 2021
Gökçeada Feribot Seferlerine Fırtına Engeli29 Aralık 2021
Biga Belediyesi’nin Ücretsiz Kış Kurslarına Yoğun İlgi29 Aralık 2021
Bozcaada’ya bazı feribot seferleri iptal29 Aralık 2021
Gökçeada'da Yeni Derslik Açıldı28 Aralık 2021
Biga'da Sokak Hayvanlarının Korunması ile İlgili Toplantı Yapıldı28 Aralık 2021
Ezine Belediyesi: 22 Eylül Destek Turizm İşçi Alacak28 Aralık 2021
SES,Ezine Devlet Hastanesi'nde Örgütleniyor28 Aralık 2021
Çan'ı Yasa Boğan Ölüm...28 Aralık 2021
İl Toprak Koruma Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi28 Aralık 2021
İŞ KULÜBÜ EĞİTİMLERİ BİGA’DA ÖĞRENCİLERE TANITILDI28 Aralık 2021
Çanakkale Liselerarası Boks Birincisi Gelibolu'dan...28 Aralık 2021
Biga Çakırlı Köyü'nde 2.6 Şiddetinde.....28 Aralık 2021
Lapseki Belediyesi kat karşılığı inşaat yapım ihalesine çıktı27 Aralık 2021
Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy, Vefatının 85. Yılında Rahmet ve Şükranla Anıldı27 Aralık 2021
Bayramiç'te Jeotermal Kaynak Aranacak27 Aralık 2021
Ayvacık'ta Ev Kadınları Voleybol Turnuvası ...27 Aralık 2021
Gelibolulu okçular Türkiye Şampiyonası’nda ikinci oldu27 Aralık 2021
Evreşeli Genç Kız 4 Gündür Kayıp26 Aralık 2021
Çanakkale’de feribot seferlerine ‘fırtına’ engeli26 Aralık 2021
Lapseki'de Elektrik Kesintisi26 Aralık 2021
Gelibolulu kursiyerler yılbaşı için hediyelik eşyalar hazırladı26 Aralık 2021
Bayramiç Belediyesi'nce 2 adet arsa satılacak25 Aralık 2021
Çanakkale’de kömür yüklü kamyon devrildi25 Aralık 2021
Ezine'de Eğitimcilere Seminer25 Aralık 2021
Tarihi Gelibolu Yarımadası'nda 'Çanakkale Savaşları Tarihi Alan Foto Maratonu' düzenlenecek25 Aralık 2021
Büyükşehir İtfaiyesinden Çanakkale’de eğitim25 Aralık 2021
Gelibolu Kaykamaı'ndan Gelibolu Tersanesine Ziyaret25 Aralık 2021
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Topluluğundan, Biga Kaymakamına Ziyaret 25 Aralık 2021
TARİHE YOLCULUK "1915 ÇANAKKALE" PROJESİ KAPSAMINDA GELİBOLU TARİHİ ALAN ZİYARETLERİ BAŞLADI25 Aralık 2021
Gökçeada'nın İl Jandarma Komutanlığı, Kadına Şiddetle Mücadele Eğitimleri24 Aralık 2021
Doktorluk hayali kuran gencin ölümüne neden olan sanığa 3 yıl 4 ay hapis cezası24 Aralık 2021
Türkiye'nin en büyük adası "damla sakızı" üretim merkezi oluyor24 Aralık 2021
Çoğrafi İşaretleme İle İlgili Değerlendirme Toplantısı Yapıldı24 Aralık 2021
Ezine'de Elektrik Kesintisi24 Aralık 2021
Gökçeada’da Tübitak Bilim Fuarı24 Aralık 2021
2015 model Hidroacar marka sabit vinç satılık24 Aralık 2021
Çan Belediye Başkanlığı'na ait reklam panolarının işletme hakkı 32 ay süre ile kiraya verilecek24 Aralık 2021
Kumkale Köyü'nde köy evi ve müştemilatları Satılık24 Aralık 2021
Çanakkale Boğazı'nda balıkçı teknesinden 143 göçmen çıktı23 Aralık 2021
Biga'da Elektrik Kesintisi23 Aralık 2021
Biga Kaymakamı'ndan Anlamlı Ziyaret23 Aralık 2021
Gelibolu Kaymakamı'nın Ziyaretleri Sürüyor23 Aralık 2021
Bindikleri botun motoru arızalanan 43 düzensiz göçmen kurtarıldı22 Aralık 2021
Kepez Belediyesi Yine İşçi Alıyor...22 Aralık 2021
Çan'da Elektrik Kesintisi22 Aralık 2021
Yenice'de Elektrik Kesintisi22 Aralık 2021
Çanakkale'de Şehidin Kardeşine Son Görev22 Aralık 2021
Emekli Maliyeci Covid'den Yaşamını Yitirdi22 Aralık 2021
Çanakkale DKMP'den Biga Kaymakamına Ziyaret22 Aralık 2021
Biga Orman İşletme Müdürlüğü ;Akaryakıt satın alacak22 Aralık 2021
2001 model Renault marka Kango araç icradan satılık22 Aralık 2021
Gelibolu'da Park Halindeki Motorsiklet Yandı21 Aralık 2021
Vali Aktaş, Gelibolu Tersanesini Ziyaret Etti21 Aralık 2021
TİCARET BORSASI ÜYE ZİYARETLERİ DEVAM EDİYOR..21 Aralık 2021
Gelibolu Demirtepe Köyü'nde İpek Böceği Yetiştiriciliği Projesi21 Aralık 2021
Çan'da icradan satılık tarla21 Aralık 2021
Çan'da Elektrik Kesintisi 21 Aralık 2021
Çanakkale’de orman atıkları elektriğe dönüşecek 21 Aralık 2021
Güreş şampiyonu Aktürk Lapseki'de çiçeklerle karşılandı21 Aralık 2021
Melek Yüzler, Atalarına Dua İçin Çanakkale’de21 Aralık 2021
Ayvacık'ta Düşük Şiddetli Deprem 21 Aralık 2021
21 DOWN SENDROMLU ÇOCUKTAN ŞEHİTLER ABİDESİ’NE ZİYARET21 Aralık 2021
Yenice'de Elektrik Kesintisi 21 Aralık 2021
Vali Aktaş Eceabat Kaymakamlığını Ziyaret Etti21 Aralık 2021
Çanakkale'de kaybolan yaşlı adam için arama çalışması başlatıldı20 Aralık 2021
Gelibolu Kaymakamı'nın Okul Ziyaretleri Sürüyor 20 Aralık 2021
Bozcaada Spor ve Kültür Derneği Başkanı,Eski Judo Milli Takım Antrenörü Dr. Zihni Papakçı, yaşamını yitirdi.19 Aralık 2021
ÇED sürecine halkın katılımı toplantısı duyurusu19 Aralık 2021
Gökçeada Masterler, Çan Masterler takımını yendi19 Aralık 2021
Gelibolu'da hayvanseverlerden kışın soğuk günlerinde sokak hayvanlarına destek19 Aralık 2021
Gelibolu Elektrik Kesintisi19 Aralık 2021
Yenice'de Karla Mücadele Aralıksız Sürüyor. VİDEOLU19 Aralık 2021
Kepez Belediyesi 5 İşçi Alacak18 Aralık 2021
Şehit ve Gazi Aileleri Derneği Üyeleri Çan'da Buluştu18 Aralık 2021
Gelibolu Kaymakamı, Bayramiç Köyü'nde Toplantı Düzenledi18 Aralık 2021
Ayvacık'ta Orman emvali istifleme işi yaptırılacak18 Aralık 2021
Biga Kaymakamı; Muhtarlarla Biraraya Geldi18 Aralık 2021
Bozcaada’da son üç günde 14 vaka18 Aralık 2021
Üniversiteli Genç Yaşamına Son Verdi18 Aralık 2021
Bozcaada ve Gökçeada feribot hatlarında yarın seferlerden bazıları yapılamayacak17 Aralık 2021
Yenice'de Elektrik Kesintisi17 Aralık 2021
Gelibolulu öğrencilerden Mardin Kızıltepe'deki akranlarına kırtasiye desteği17 Aralık 2021
Biga'da Elektrik Kesintisi17 Aralık 2021
Biga-Çan ve Yenice Hattına Meteorolojik Uyarı !17 Aralık 2021
Yenice'de Yerli Malı Etkinliği17 Aralık 2021
Ezine'de Kadastro çalışması Yapılacak16 Aralık 2021
Gelibolu Belediyesi Sulama malzemesi alacak16 Aralık 2021
Vali Aktaş, Evreşe İlkokulunu Ziyaret Etti16 Aralık 2021
Yeşilay Danışmanlık Merkezi'nden Biga Kaykamına Ziyaret 16 Aralık 2021
KIBRIS GAZİSİ MUSTAFA DOĞRUOK SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI16 Aralık 2021
Lapseki'ye Yılın İlk Karı Yağdı16 Aralık 2021
Vali Aktaş; Gelibolu'da İncelemelerde Bulundu16 Aralık 2021
Vali Aktaş'tan Evreşe Belediyesi'ne Ziyaret16 Aralık 2021
Lapseki-İlyasköy'de ki Tarihi Camii'de Restorasyon Tamamlanmak Üzere16 Aralık 2021
Yenice Kaymakamının Ziyaretleri Sürüyor16 Aralık 2021
Devlet Hastanesi'nde Yaşamını Yitiren Sağlıkçı İçin Tören...16 Aralık 2021
Biga Ayşe Doğan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Birinci oldu16 Aralık 2021

Arşiv Arama
 
..
Üye Paneli
E-mail
Şifre
 
   
  Yeni Üye | Şifremi Unuttum
En Çok Okunan
Sayfalar
En Çok Yorumlanan
Bugünkü Gazeteler
Facebook Beğen
Anasayfa | Künye
CH
<!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics --> <script async src="https://www.googletagmanager.com/gtag/js?id=UA-96338404-1"></script> <script> window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-96338404-1'); </script>