Anasayfa > Magazin > Haber Detay
Gece yarısı tekneyle Bozcaada’ya geçti
Magazin - 06 Haziran 2021

Gece yarısı tekneyle Bozcaada’ya geçti

‘O filmde olmalıyım’ dedi gece yarısı tekneyle Bozcaada’ya geçti
Ünlü oyuncu Süeda Çil, yıllardır setlerin aranılan oyuncularından biri... Özellikle 'Adile Teyze' gibi filmler ve 'Kaygısızlar', 'Üzgünüm Leyla', 'Sihirli Annem', 'Selena' gibi dizilerdeki rolleriyle tanınan oyuncu, başından geçen ilginç bir anıyı paylaştı...

TELEFON GELDİ
"Bir gün Ömer Kavur'dan bir telefon aldım, 'Bozcaada'da bir film çekilecek. Seni de aramızda görmek istiyoruz' dediler. Ben uçtum sevinçten. Senaryoyu aldım. Deli gibi çalışıyorum. Birkaç gün sonra haber geldi, 'Şu gün, şu saatte çekiminiz var' diye. Şehir Tiyatroları'nda oyuncuyum. Takvime bir baktım ki o gün oyunum var. Eyvahlar olsun. Oyun varken Bozcaada'ya nasıl gidilir? Ama filmde oynamayı da o kadar istiyorum ki...
Pazar günü matine biter bitmez atladım arabaya,
doğru Çanakkale'ye.
Gece yarısı iskeledeyim ama feribot seferleri bitmiş.
Adamlar yüzüme hayalet görmüş gibi bakıyorlar. Ben hüngür hüngür ağlıyorum. Çekime 3 saat kalmış.
Tam o sırada tekneler gördüm. 'Bu tekneler geçmez mi karşıya?' diye sordum, 'Geçer' dediler. 'Tamam, neyse parası ödeyeceğim' dedim, karşıya geçtim. Çekimi tamamladım.
Normal yollarla İstanbul'a geri döndüm."
Ancak birkaç gün sonra Çil, aldığı bir haberle neye uğradığını şaşırdığın söyledi: "Telefonun öbür ucunda Ömer Kavur vardı, 'Süeda'cığım film o kadar uzun olmuş ki senin sahnelerini attık' dedi. Nutkum tutuldu.
Birincisi, Ömer Kavur beni aramış, üzgün olduğunu söylüyor. Kalbim çarpıntıdan duracak.
İkincisi, büyük bir macera ile çekimine gittiğim filmde tek karem yok. Çünkü filmdeki karakter Bozcaada'da yaşayan bir komiserin karısıydı. Hikaye uzayınca kadının sahnelerini kesmişler."
Yukarı

Sayfayı Paylaş