Anasayfa > ÜNİVERSİTE > Haber Detay
Karides Yetiştiriciliği Konulu Uluslararası Forum Gerçekleştirildi
ÜNİVERSİTE - 30 Haziran 2022

Karides Yetiştiriciliği Konulu Uluslararası Forum Gerçekleştirildi

Karides Yetiştiriciliği Konulu Uluslararası Forum Gerçekleştirildi

“AQUASHRIMP-2022, Avrasya ve Latin Amerika’da Karides Yetiştiriciliği ve Türkiye’de Sektörün Geliştirilmesi” konulu uluslararası Forum, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) organizasyonuyla, Port of Çanakkale Limanı ve KOLIN Hotel sponsorluğunda Kolin Otel’de gerçekleştirildi.

Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Murat Yiğit'in moderatörlüğünde gerçekleşen foruma; ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, Çanakkale İl Tarım ve Orman Müdürü Erdem Karadağ, Brezilya Federal Üniversite Rio Grande Oşinografi Enstitüsünden Prof. Dr. Wilson Wasielesky Jr, Güney Kore’den Karides Yetiştiriciliği Uzmanı Dr. Yongkil Glen Cho, Karides Yetiştiriciliği Danışmanı Prof. Dr. Metin Kumlu, Eski Karides Çiftliği Müdürü Ahmet Başpehlivan, çok sayıda akademisyen ve davetli katıldı.

Açılış konuşmalarını sırasıyla Prof. Dr. Sedat Murat ile Çanakkale İl Tarım ve Orman Müdürü Erdem Karadağ’ın yaptığı toplantıya Güney Kore, Rusya, Bulgaristan, Tayland’tan Çanakkale’ye gelen konukların yanı sıra, Ukrayna, Japonya, Norveç, Kolombiya, Bangladeş, Amerika Birleşik Devletleri gibi birçok ülkeden de Zoom üzerinden online katılım sağlandı.

Yukarı

Sayfayı Paylaş