Anasayfa > Köşe Yazısı
ilhan kaya - ilhan
Kosova Seçimlerinde Türkler Atağa Kalkıyor
05 Haziran 2014
Kosova Seçimlerinde Türkler Atağa Kalkıyor. Kosova'da yapılacak olan 8 haziranda ki seçimlerde 2 Türk Partisi Seçimlere gidiyor. Ben bir Rumeli Türkü olarak Kosova'da ki Türklerin iki partisinde ayni uzaklıktayım. Yazılarımı okuyanlar çok iyi bilir. Hatta bir çok Kosova Türkü yazılarımı beğenmeyerek onlarca sahte isimlerle hatta hadlerini aşarak küfreden yorumlar yazmışlardı.
  Ama asl olan Kosova Türklerinin çıkarıdır.Bu bağlamda yazmaya devam ediyorum.
  Bugün Kosova'da ki durum maalesef şu ki;  1974 Yılında ki  kötü bir reel sosyalizm pratiği olan Yugoslavya'nın anayasasından daha kötü daha geri IRKÇI FAŞİST bir anayasa ile ASLİ ve KURUCU UNSUR olan TÜRKLER yok sayılarak, pratik olarak  tasfiye edilmeye çalışıldılar.
      Ben burada KDTP'nin genel başkanı Mahir Yağcılar üzerinden bir polemik oluşturmak istemiyorum. Yağcılar'a da saygım var çünkü en başta kendi birikimi ile Kosova Türklerinin haklarını korumaya çalıştı. Ama gelinen noktada yetersiz olduğu görüldü.
    Yaşamın Dialektiği açıktır. Yaşam boşluk kabul etmez. Ve GENÇ TÜRKLER kötü gidişe yok oluşlarına DUR demek için kolları sıvadılar. BİZ BURADAYIZ. KOSOVA TÜRK'üyüz diyerek siyasete girdiler. 
    Özelikle Priştina'da ki az sayıda sahipsiz bırakılmış Türkler; gençliklerinden gelen enerji ile siyasetin tam göbeğine girdiler. Bu ülkede Türkler vardır sesleri önce ÇIĞLIĞA ardından ise OY'a dönüşüyor.Bunun somut örneğini ise tek partili seçimlerde bir türlü 8 bin bandını geçemeyen KDTP'nin iki Türk partisinin seçimlere girmesinin ardından; TÜRK oylarının toplamının  önce 10 bin bandına oturduğunu ardından ise 12 bin bandına oturduğunu gördük-yaşadık.
    Oldukça yakından izlediğimi sandığım seçim çalışmalarında Priştina özelinde KTAP Milletvekili Adayı Esin Şişko'ya şans veriyorum. Bu seçimlerde TÜRK oylarının daha da yükselerek 15 bin bandına oturacağına inanıyorum.
   Allah Utandırmasın. Yolunuzu Açık Etsin...Anavatandan selamlarımı yolluyorum.Başarılar Diliyorum.

  
     
   

Paylaş:
Yorumlar (1):
  Nehar Şişko:
[07.06.2014 - 11:21]  
Sayın İlhan Bey, Halka hizmet KTAP’ın bir amacıdır ve bu yolda halkın iradesine saygılı davrandığını günbegün kanıtlamaktadır. Öte yandan KDTP yaptıklarıyla ve yapmadıklarıyla Kosova’daki diğer “büyük”partilerin izinden gidip onların kötü bir kopyası haline gelmiştir. Böylece dar bir grubun çıkarlarını korumak maksadıyla nitelikli kadroları bertaraf ederek “baş eğen ve buyruğu altına giren”lere yol açmıştır. Çünkü Mahir Bey’in işleri için aklına uyanlar ve buyruklarını harfiyen yerine getirenler uygundur. Kafasını işleten, genç, eğitimli (genelde Ana ülkemizde eğitim görmüş) ve nitelikli aydınlar işine gelmez, başına iş açarlar. Bir Kosovalı kardeşimiz, Lumir Abdixhiku (Lumir Abdiciku, “Riinvest” Ekonomik Araştırmaları Enstitüsü Başkanı) “Koha” Gazetesinde (06 Haziran 14) “Cumhuriyet için” adlı bir yorumunda şöyle diyor: “ Önemli bir gerçektir ki bu iktidar, yıkıcı yönetimiyle ve koalisyon ortaklarıyla muhalefet olmayı hak ediyor... “ Bugün, iktidarı devirmek bir vatanseverlik eylemidir. Çünkü, ülkemizin itibarını yapılandırmak, dış izolasyonu kaldırıp her vatandaşın beslediği umutun yeşermesi için bu iktidarın düşürülmesiyle dört yıl sürengelen kanunsuzluklar, yaptıklarıyla ve yapmadıklarıyla sona erecektir. “Bu ülke, kötü kalpli ve art niyetli bir grup asalağın eli altında olmamalıdır.”

Yorum Ekle


Ad, Soyad*
E-posta Adresiniz*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorumunuz*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
Yukarı

Sayfayı Paylaş