Anasayfa > Köşe Yazısı
ilhan kaya - ilhan
Kosova'da Türk Partileri Birbirini Suçlamayı Bırakmalı
07 Kasım 2013
Kosova'da Türk Partileri Birbirini Suçlamayı Bırakmalı.

Kosova'da gerçekleşen seçimler öncesinde birbirlerinin tabanından oy almak için akla hayala gelmedik söylemler geliştirerek, birbirlerini eleştiren (ki bu yapılanlar eleştiri ötesi saldırı-karalama) KDTP ve KTAP yerel seçimler sonrasında ise seçim zaferlerini (!) kutlamaya başladılar. 
Evet yanlış okumadınız seçim zaferi iki Türk partisinin toplam oyları 10 bin bu mu zafer?????
Geçen seçimlere göre oylar biraz artmış, Ne denir buna bilmiyorum. Ama bence iki tarafta partilerin merkez komiteleri teorisyenleri (!) şapkalarını önlerine koymalı ve düşünmeli bence.
Prizren'den bir Türk arkadaşın yazdığı gibi Prizren'de yaşayan 3 Türkten biri Arnavut partilerine oy vermiş.
Priştine'de seçilen bir meclis üyesi bile yok. Bunun zafer mi ? 
Kimse kendini kandırmasın bunun adı HEZİMETTİR....
Bunun sebebini ise BİRLİK ve birliğin gerekliliğini yerine getirmemekten kaynaklanıyor. Bireysel kaygı-menfaat ve yani özetle PRAGMATİZM tasfiye edilmelidir. Yerine TÜRKLERİN ortak çıkar ve kaygıları konmalıdır ki yoksa TÜRKLER siyasetten sahnesinden silinip gidecekler.
Kimse masum değil bu gelinen noktada. Ama bence artık bu duruma bir İRADİ MÜDAHALEDE bulunulmalı ve kuyrukçuluk-kimliksizlik -tasfiye edilmelidir.
AKP'ye dayanarak politika yapmak tarihsel bir hatadır. AKP hayal dünyasında yaşamakta ve Türkleri peşinden bataklığa doğru sürüklemektedir.
 Rumeli Türklerinin Tek-Tartışılmaz ve Lideri Rumeli Türkü olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'tür. Bu iradenin dışında bir iradeyi ikame etmek daha çok hezimet sonrasında zafer nidalarının atılmasına yol açacaktır.
Neo-Osmanlı değil TÜRK'ü savunan politikalar yaşama geçirilmelidir. Bireysel kırgınlık ve kızgınlıklar bir tarafa bırakılmalıdır.

Nacizane bir Rumeli Türkü olarak benim görüşüm budur. 


Paylaş:
Yorumlar (0):

Yorum Ekle


Ad, Soyad*
E-posta Adresiniz*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorumunuz*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
Yukarı

Sayfayı Paylaş